ورامین ,امام ,توزیع ,حسینیه ,مغازه ,حضرت ,امام خمینی ,حضرت امام

مصطفی زواره‌ای در روستای حصار بالای شهرستان ورامین به دنیا آمد، به دلیل ارادت مادر به حضرت زهرا(س) او را در منزل محسن صدا می‌زدند.
برای تحصیل مصطفی، خانواده راهی ورامین شدند. مصطفی که علاقه زیادی به پدر داشت در اوقات فراغت برای کمک به مغازه می‌رفت. مغازه پدر در نزدیکی حسینیه ورامین بود. آن روز‌ها هم حسینیه و هم مغازه به پایگاه‌های مبارزه با رژیم ستم شاهی تبدیل شده بودند.

بار‌ها در حال نوشتن شعار و توزیع اعلامیه‌های حضرت امام خمینی(ره) مورد تعقیب عوامل رژیم قرار گرفته و با زیرکی از معرکه گریخته بود. یکبار هم که به مشهد مقدس سفر کرده بودند، پس از زیارت امام رضا(ع) و در هنگام بازگشت، تعدادی از رساله‌های حضرت امام(ره) را با خود به ورامین آورده و در میان دوستان و آشنایان خود توزیع کرده بود.

مصطفی از همان کودکی مکبر نماز‌های جماعت روستا و نوحه خوان اهل بیت علیم السلام بود، در ورامین هم عضو فعال مسجد و حسینیه بود، در راهپیمایی‌ها و توزیع نوار‌ها و اعلامیه‌های امام خمینی(ره) حضور چشمگیری داشت. با پیروزی انقلاب اسلامی برای کمک به روستائیان و مستضعفین، مشتاقانه به عضویت جهاد سازندگی درآمد. همزمان با اوج گیری تحرکات لیبرال‌ها و منافقین در کشور، به عنوان یکی از اعضای فعال مقابله با این گروه‌ها برای دفاع از انقلاب وارد عمل شد.

 

برای خواندن بقیه این مطلب به 

ادامه مطلب

مراجعه کنید

 

منبع اصلی مطلب : شهیدان ورامینی
برچسب ها : ورامین ,امام ,توزیع ,حسینیه ,مغازه ,حضرت ,امام خمینی ,حضرت امام
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : پنج نشان جانبازی در کارنامه یک سردار شهید